Meli sen kullan Herkes için VPN web tarama?

Aug 20, 2023
VPN'ler
Nicoleta Ionescu / Shutterstock.com

Sanal bir özel ağ veya kısa vpn, internet trafiğinizi şifreleme kullanarak gizleyen bir ağdır. Muhtemelen bir VPN'nin sağladığı faydaların bir kısmının farkındasınız, ancak her zaman bir VPN kullanmalısınız?

Bir VPN gizlilik sağlar

Bir VPN gerçek IP adresinizi gizler , internet bağlantınızın ön kapağınızdır. Bu, özellikle dönmeyen statik bir IP'niz varsa, reklamverenler ve diğer izlerler çevrimiçi etkinliğinizi bağlamak için IP'inizi kullanabilirlerse, özellikle kullanışlıdır.

Bu, hedeflenen reklamları biraz scattershot modasında sunmak için kullanılabilir. Örneğin, çevrimiçi güç aletleri için alışveriş yaptığınızı söyleyin. Öğeleri arayabilirsiniz, perakendecileri kontrol edebilirsiniz ve belki bir YouTube videosunu veya iki tane izleyebilirsiniz. IP adresinizin maruz kaldığı ile reklamverenler, adresi hedefleyerek size güç aletleri için size daha fazla reklam sunabilirler.

Bu, hanenizinizin diğer üyelerini tarama faaliyetiniz tarafından tetiklenen reklamlara maruz bırakarak gizliliğin ihlal edilmesine neden olabilir. Bu, reklamverenlerin, tıklama olasılığı daha muhtemel olan ilgili reklamlara hizmet etme teklifinde kullanıcıları izlemek için kullandığı püf noktalarıdır.

Zamanın çoğu, VPN'nizden bağlantıyı kesmek ve yeniden bağlantı kurmak size yeni bir IP adresi sağlayacaktır. İnternet paketiniz size sürekli değişen bir dinamik IP'ye sunsa bile, tarama etkinliğiniz hala size geri bağlanabilir, çünkü servis sağlayıcınızın bir kaydı olacaktır. İyi bir VPN günlükleri tutmaz Bunun bir sorun olması için yeterince uzun.

İnternet trafiğiniz şifrelenmiş

Primakov / shutterstock.com

Bir VPN, internet trafiğinizin huni olduğu için güvenli bir tünel görevi görür. Trafik her iki ucunda şifrelenmiş Böylece, teoride, sadece siz ve son nokta (eriştiğiniz web sitesi) neyin bulaştığını biliyor.

Bu koruma seviyesi, VPN sağlayıcısının hangi protokollerin hangi protokolün kullandığınızı, hangi protokolü kullandığınıza bağlı olarak değişebilir. Genel olarak konuşursak, daha güvenli protokoller daha yavaştır. Daha hızlı, daha az güvenli protokol hiçbir şeyden daha iyidir.

Bu doğanın şifrelemesi, genel kablosuz ağları kullanırken özellikle yararlıdır. Bu ağlar, tarama verilerinin yakalandığı orta atakları başlatmak için kullanılabilir. Bu trafik şifrelenirse, bu tür bir saldırı yapan herkes için hiçbir şekilde kullanılamaz. Daha güçlü şifreleme protokolleri bu konuda daha fazla koruma sağlar.

Hiçbir şey hiç "hack geçirmez" değildir ve tam olarak korunduğunuzu asla varsaymak önemlidir. Buna rağmen, bir VPN, mevcut şifrelemenin üstünde (web sunucuları ve e-posta sağlayıcılar tarafından kullanılan HTTPS ve TLS gibi) ekstra düzeyde bir güvenlik sağlar.

Aktivitenizi ISS'nizden veya hükümetinizden gizleyin

Web trafiğinizi şifrelemenizi, üçüncü tarafların çevrimiçi ne yaptığınızı görmesini zorlaştırırsınız. Bu, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin türlerini veya kullandığınız hizmetleri içerir.

İnternet Servis Sağlayıcıları (ISPS), özel alanları veya trafik modellerini kısarak trafiği "şekillendirmeye" denebilir. Örneğin, BitTorrent trafiği veya yüksek bant genişliği akış hizmetleri yapay olarak yavaşlayabilir.

Bir VPN kullanıyorsanız, trafiğinizin tamamı şifrelenir. Bu, ISS'lerin internet bağlantınızı kullandığınızı tam olarak neler kullandığınızı ve internet trafiğinizi tetiklemeleriniz için neredeyse imkansızdır ve bir şifreleme katmanının arkasında gizlenmiştir.

Aynısı dosya paylaşımı ve yasal olarak gri gri uygulamalar için söylenebilir. Birçok VPN, dosya paylaşımına izin verildiği konuya daha yumuşak bir yaklaşım alan yargı alanlarında bulunan sunucular var. VPN'nizin yanlış kullanım için hesabınızı feshettiğini görebilecek tüm politikaları ihlal etmediğinizden emin olun.

Çok daha ciddi bir notta, VPN'ler de kullanılabilir. sansür sansür veya yetkililerden saklanın. Bazı ülkelerde, bir VPN kullanımı yasadışıdır. VPN'yi yetkililerden böyle bir şekilde gizlemek için kullanmak istiyorsanız, bunu yapmanın risklerini anladığınızdan emin olun. Kendinizi, protokollerin sizi en iyi şekilde koruyacağı ve bir VPN bağlantısı kurması için uygun olduğunuz en iyi yazılımı tanımak isteyeceksiniz.

Para tasarrufu ve bölgeye kilitli içeriğe de erişin

Çoğu kullanıcı için, bir VPN ilk ve en önemlisi, yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı güvenlik ve gizlilik için bir yatırımdır. Başka bir ülkede internete göz atıyormuş gibi görünebilmek, özellikle perakende ve akış içeriği söz konusu olduğunda, diğer birkaç avantaja sahiptir.

Farklı bir ülkede görünüyorsanız, belirli bir ürün veya hizmet için daha az tahsil edilebilir olabilirsiniz. En belirgin örnek, rezervasyon yaptığınız yere bağlı olarak fiyatın çarpıcı bir şekilde değişebileceği uçuşlardır. Bu mutlaka seyahat güzergahını yansıtmaz (ayrılış varış yeriniz mutlaka rezervasyonun yapıldığı yeri eşleştirmesi gerekmez.).

Birçok insanın ilk etapta bir VPN'ye kaydolmasının bir başka önemli nedeni, geo sınırlı içerik akışı yapmaktır. Bu, başka bir ülkenin netflix kataloğu, TV servisleri akışı, hatta yerel olarak mevcut olmayabilecek sporlar gibi canlı etkinlikler olabilir.

Akış yoluna gidiyorsanız, alışveriş yapmaya hazır olun. Netflix gibi akış hizmetleri, VPN sağlayıcılarının coğrafi kısıtlamaları engellemek için kullandığı püf noktalarıdan daha fazla farkındadır. Bazı hizmetlerin, akış videosuna erişmek için bağlanmanız gereken belirli sunuculara sahip olabilir.

VPN'nin dezavantajları nelerdir?

VPN kullanmanın bir büyük dezavantajı, İnternet hızınızı yavaşlatmalarıdır. Bir VPN kullanımı, sizinle daha geniş internet arasında ek bir katman sunduğundan, bir VPN üzerinden göz atarsanız, hızınız daha yavaş olacaktır. Veri, size bir VPN ile ulaşmadan önce atlamak için daha fazla çember var.

Hız sorunu büyük ölçüde evinizin hızına ve kullandığınız VPN sunucusunun arasındaki mesafeye ve arasındaki mesafeye bağlıdır. Birkaç mil uzakta bulunan bir sunucu az yavaşlama, ancak dünyanın diğer tarafındaki bir sunucu dramatik bir etkisi olabilir. Ve evet, bu akış performansını etkileyebilir.

Bu, düşük gecikmeli uygulamalar için istenmeyen bir VPN kullanımını yapabilir, Online Oyunlar Oynama veya video akışlarını barındırma.

İkinci büyük dezavantaj, bir VPN'nin çevrimiçi tehditlere karşı tam koruma sağladığı algıdır. Olay bu değil. Bir VPN'nin sizi kötü amaçlı yazılımların, dolandırıcılığın normal çevrimiçi tehditlerine karşı korumayacağını unutmayın. Sıfır gün sömürü ve kimlik hırsızlığı. Ve sen olmadıkça Gizliliğinizi artırmak için çevrimiçi alışkanlıklarınızı değiştirin , Hala tanımlamak kolay olabilir .

Ayrıca, bir VPN kendini tehlikeye atabilir. Örneğin, 2019 yılında, bilgiler dünyanın en büyük VPN sağlayıcılarından birinin Nordvpn'ün olduğu ortaya çıktı. güvenlik ihlali ile vurmak Finlandiya'daki bir veri merkezinde. Etkilenen sunucu, 31 Ocak ve 5 Mart arasında 2018 yılı itibariyle savunmasızdı, ancak şirketin ihlalinin meydana geldiği bir yıl için bilgilendirilmediğini iddia ediyor.

Nordvpn, ihlalin müşterilerine haber vermeden önce altı ay daha bekledi. Sunucuyu yöneten ve müşterileri yöneten ve müşterilere günlük, kullanıcı adın veya şifrenin ortaya çıkmayacağını, ancak ihlalin, özellikle Finlandiya'dan bağlanan etkilenen kullanıcılardan yine de kaşları yükseltti.

Son olarak, göz önünde bulundurulması gereken maliyet var. Ücretsiz VPN'ler, çevrimiçi güvenlik sağlayan herkes için bir seçenek değildir, bu nedenle gerçek çevrimiçi koruma için, aylık bir ücret ödemeniz gerekir.

Sağ VPN'yi seçmek

Sağ VPN'yi seçmek önemlidir. Malısın Ücretsiz VPN'lerden kaçının Genellikle saldırıların hedefleri olduklarından ve hiçbir korumaya çok az şey sunuyorlar. İyi haber şu ki Çoğu VPN uygun fiyatlı ayda sadece birkaç dolar.

Çevrimiçi faaliyetlerinizin maruz kaldığı için endişeleniyorsanız, minimal bir kaydı politikasına sahip bir VPN seçtiğinizden emin olun. Bu, VPN'nin kullanıcılarının çok kısa bir süre için yaptıklarının günlüklerini koruduğu anlamına gelir. İdeal olarak, bu hizmet sizin yargı yetkinizin dışında ve istihbarat paylaşımı yetki alanı dışında bulunmalıdır. Beş göz .

Size uygun çeşitli VPN protokolleri hakkında bilgi edinmek size, belirli bir servisin sizi ne kadar koruma sağladığı konusunda daha iyi bir anlayacaktır. Bu kapalı olamazken, Farklı VPN protokolleri hakkındaki rehberimiz sizi doğru yöne doğru yönlendirmelidir.

Öyleyse, tüm web taraması için bir VPN kullanmalısınız?

Eğer mutlu olduğunuz bir VPN için para ödüyorsanız, size yeterli bir güvenlik katmanı sağlar ve bu, sizin için mevcut olmadığınız hizmetlere erişmenize izin veren, o zaman mümkün olduğunca kullanmalısınız. .

Bir VPN'nin uygun olmadığı, çevrimiçi oyunlar oynamak ya da (yasal) indirme işlemlerini mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tamamlamak gibi birkaç çevrimiçi aktiviteyi izole etmek daha mantıklı olabilir. Web'in bu tür faaliyetler için her zaman bağlantıyı kesebilir ve kullanabilirsiniz.

VPN'nizi tüm cihazlarınızda kesinlikle her şey için kullanmayı tercih ederseniz, Bazı yönlendiricilere bir VPN ayarlayın .


VPN'ler - En Popüler Makaleler

Oyun için bir VPN kullanıyor musunuz?

VPN'ler Feb 4, 2023

Gordenkoff / Shutterstock Çok fazla reklamla karşılaştığın iyi bir şans var. VPN (Sanal Özel Ağ) Hizmetleri Web sitelerini ziyaret ederken..


Gizli mod ve bir VPN arasındaki fark nedir?

VPN'ler Mar 11, 2023

WEARE / Shutterstock.com VPN ve Gizli Mod Online gizlilik için en popüler araçlarından ikisidir. Bir VPN gezinirken Gizli Mod size geçmişinizi-ve hatı..


Nasıl mu VPN Bölünmüş Tünel Çalışır?

VPN'ler Jun 28, 2023

Daniel Vulin / Shutterstock.com Bölünmüş tünel handier biri VPN Eğer bağlantıyı bırakarak daha az hayati trafik için korumasız iken güvenli tutm..


Bir VPN anonim için

VPN'ler Jul 6, 2023

Victor Metelskiy / Shutterstock.com VPN'ler, olabileceğiniz tek şey en iyisi olarak ilan edilir. göz atarken anonim . Bununla birlikte, anonimlik..


VPN Efsaneleri Debunked: VPN'lerin ne yapabilir ve yapamayacağı

VPN'ler Sep 27, 2023

Dallasetta / Shutterstock.com Eğer bir reklam gördüyseniz bir vpn TV'de veya internette, bunların hepsi ve tüm gizlilik araçlarının bitti ol..


SurfShark vs. ExpressVPN: En iyi VPN nedir?

VPN'ler Nov 14, 2023

Ksenia Zvezdina / Shutterstock.com Eğer denemeye çalışıyorsan Seç NS En İyi VPN Servisi Senin için karşılaştırabilirsin ..


ABD ve Hollanda Dünya Kupası Oyunu Ücretsiz Nasıl İzlenir

VPN'ler Dec 2, 2022

3 Aralık Cumartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri Erkekler Ulusal Futbol Takımı, FIFA Dünya Kupası Katar 2022'nin 16. Turunda Hollanda Milli Takımı ile baştan çıkacak. Bazı izl..


VPN'ler Nov 2, 2023

VPN . sanal özel ağ Ethernet kablosu . . IVPN Sağ tık ..


Kategoriler