Nasıl sakatlar ve Microsoft Kenar Matematik Çözücü kaldırın

Jul 5, 2023
Microsoft Kenar

Matematik problemlerini çözmek, Microsoft Edge'deki yeni matematik çözücü özelliğiyle daha kolay hale gelir. Ancak, kullanmayı planlamıyorsanız, kolayca devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. İşte nasıl.

Kenar tarayıcısı eksi matematik çözücü

Haziran 2021'de yazma sırasında, "Matematik Çözücü" hala önizleme aşamasında ve Microsoft Edge 91'de varsayılan olarak kullanılabilir. veya oraya bir tane yazın.

Bununla birlikte, özelliği istemiyorsanız, matematik çözücü düğmesini araç çubuğundan gizleyebilir veya tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Basit düğmeyi sadece gizlemek için önce, bilgisayarınızdaki Microsoft Edge'i başlatın. Araç çubuğunun sağ üst köşesindeki matematik çözücü simgesini sağ tıklatın ve "Araç Çubuğundan Gizle" yi seçin.

Microsoft Edge'deki matematik çözücüyü devre dışı bırakmak için, tıpkı olduğu gibi "bayrakları" kullanacağız. Krom bayrakları .

İLGİLİ: Google Chrome Bayraklarının Beta özelliklerini test etmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

Bayrak olarak mevcut olduğundan, özellik hala devam eden bir iştir. Söylendiği söyleniyor, tarayıcınızın performansını etkileyebilir. Bayrağı kendi riskinizde devre dışı bırakın.

İlk olarak, açık Microsoft Edge bilgisayarınızda. Tip kenar: // bayraklar Adres çubuğunda ve enter tuşuna basın.

Şimdi "Deneyler" sayfasını göreceksiniz. Üstteki arama çubuğunda "Matematik Çözücü" yazın.

"Microsoft Edge'deki matematik çözücü" öğesi "Mevcut" bölümünde görünecektir. Açılır kutuyu tıklayın ve "Devre Dışı" yı seçin.

Açılan sekmenin sağ alt köşesindeki "Yeniden Başlat" düğmesini seçin.

Bundan sonra, matematik çözücü simgesi, sağ üst köşedeki Elips menüsünü (üç nokta) tıkladıktan sonra "daha fazla araç" açtığınızda görünmez.

Ayrıca, "Ayarlar" ndan "Görünüm" nden geçtiğinizde, Elips menüsünü (üç nokta) tıkladıktan sonra, listedeki "Matematik Solver Düğmesi" seçeneğini göremezsiniz.

Bu kadar. Bundan sonra Microsoft Edge'deki matematik çözücü düğmesini göremezsiniz. Ancak bilgisayarınızı ailenizle paylaşırsanız, her zaman oluşturabilirsiniz. Birden çok kullanıcı profilleri veya Çocuk modunu ayarla Tarayıcınızda.

İLGİLİ: Microsoft Edge'de birden fazla kullanıcı profilinin nasıl kullanılacağı


Microsoft Kenar - En Popüler Makaleler

Microsoft'un Edge'in yerleşik görev yöneticisinin nasıl kullanılacağı

Microsoft Kenar Dec 10, 2022

Web'e göz atarken yavaş performans yaşıyorsanız Microsoft Edge , hangi sitelerin veya uzantıların sisteminizi ağır kaynak kullanımı ile nasıl başlatabileceğini b..


Sizin Önceden Açık Sekmeler ile Kenar her zaman açık nasıl

Microsoft Kenar Feb 16, 2023

Microsoft Edge ile gezinirken, bazen makinenizi yeniden başlatmanız veya önemli bir görevin veya araştırma sürecinin ortasında oturum açmanız gerekir. Neyse ki, kenarı tüm se..


Nasıl Sync Microsoft Kenar Sekmeler için Cihazlarda

Microsoft Kenar Feb 5, 2023

Çoğu seviyorsanız, bir akıllı telefon ve bir bilgisayar dahil olmak üzere birden fazla cihazda internette gezinirsiniz. Bu çalışmaları bir arada yapmanın anahtarı, sekmelerin c..


Microsoft Edge'i kapattığınızda tarama verilerini otomatik olarak nasıl temizlenir

Microsoft Kenar Mar 17, 2023

Tarama verilerinizi zaman zaman temizlemek için iyi bir bilgisayar hijyenidir. Ancak bir bilgisayarı paylaşırsanız, tarayıcıyı her kapattığınızda bunu yapmak en iyisi olabili..


Microsoft Edge'de Dikey Sekmeleri Nasıl Kullanılır

Microsoft Kenar Mar 16, 2023

Dikey sekmeler ile Microsoft Edge Şimdi, tarayıcı pencerenizin sol tarafındaki uygun bir dikey yönelimli sekme listesini görüntüleyebilirsiniz. İşte Sekme Kenar Çub..


Microsoft Edge'den dikey sekmeleri nasıl gizleyeceğiniz

Microsoft Kenar Mar 14, 2023

Hamosh Pathak Microsoft Edge'in dikey sekmeleri özelliği, sekmeleri kenar çubuğundaki dikey bir listede gösterir. Sekme yorgunluğundan muzdaripseniz bu yardımcı..


Microsoft Edge'de tam sayfa ekran görüntüleri nasıl alınır

Microsoft Kenar Apr 2, 2023

Tüm bir web sayfasının ekran görüntüsünü yakalamanız, belki bir tarifi veya web sitemizden nasıl yapılır. JPEG formatında tam sayfa ekran görüntülerini yakalamak için Micr..


Microsoft, Microsoft Edge'in bağlam menüsüne ofisi ekliyor

Microsoft Kenar Nov 12, 2023

Microsoft Edge'de bulundu Son zamanlarda çok haber var . Tarayıcı, en son sürümüyle tekrar başlıklar yapıyor, bu da Office'i Edge'in içerik menüsünü ve yeni sekme s..


Kategoriler