ExpressVPN vs NordVPN: İyi VPN mi

Sep 21, 2023
VPN'ler
Maor_Winetrob / Shutterstock.com

Aradığınızsa en iyi VPN ihtiyaçlarınız için, şansını isimleri içine edeceğiz vardır Expressvpn ve Nordvpn . Onların geniş özellikler, hız ve genel kullanılabilirlik Her iki egemen VPN pazar teşekkürler. biri sizin için daha iyi bir seçimdir hangi rakam için, çeşitli kriterlere genelinde karşılaştırmak ve bir üstüne çıkar hangi göreceğiz.

Kısacası, biz daha hızlı ve kolay kullanımı ile olduğu gibi ExpressVPN daha iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum, ama önemli dezavantajı vardır: Oldukça pahalı. NordVPN çok-yıllık planları üzerinde büyük bir değer sunan, tembellik alır. NordVPN da biraz daha özelleştirilebilir.

ExpressVPN vs NordVPN Özellikleri

özelliklerine başlayalım. Genel olarak, NordVPN teklifler ExpressVPN deneyimi çok daha az özelleştirilebilir iken, özellikler daha farklı. Bu ExpressVPN biraz daha etkili bir VPN olduğu, söz konusu. Bu çok daha iyi NordVPN yaptığından daha işlerinizi alır.

Netflix ve Diğer Akış Hizmetleri

ExpressVPN NordVPN daha kolay Netflix ve diğer hizmetler içine alır. son rağmen Netflix VPN darbe zor çok şey kazanılmış rağmen, ExpressVPN yine de diğer ülkelerin Netflix kütüphaneler içine alır Netflix ile bir VPN kullanın .

Netflix algılama sistemi güncellenmiş beri NordVPN malı olarak yaklaşık bir iş yapmaz. Birleşik Devletler'de bazı NordVPN sunucuları Netflix ile çalıştıklarını rapor almış olmasına rağmen, sonuçları kendimizi yeniden olamazdı.

Bu nedenle, bir organda gidiyor ve ExpressVPN TV programlarını ve filmleri akışı için bir VPN kullanmak isteyen kişiler için almak en iyisi olduğunu söylüyorsunuz. Aynı zamanda, bizim bahisler bir az şey dağıtmak ve sunucular çalışmak ve sürekli değişmektedir yok hangi sizin kilometre çok iyi değişebilir okuyucuları hatırlatmak için gidiyoruz.

Hız ve Sunucu Sayısı

Netflix üzerine almak gibi bir şey etkileyebilir Bir şey her hizmetin mevcut bulunmaktadır sunucuların miktarıdır. Saf sayılar olarak, NordVPN, 60 ülkede aşkın 5.000 sunucuları ile burada açık ara kazanan vardır ExpressVPN teklifler ise 90'dan fazla ülkede 3.000'den fazla.

Ama olsa bile 5000 çok daha 3000 den, sayılar burada detaydan kalmamasıdır. İlk olarak, coğrafi yayılma ExpressVPN teklifler ihtiyaç duydukları, özellikle bazı insanlar için daha iyi bir anlaşma olabilir IP adresi ve belirli bir ülkenin NordVPN sahip olmak olmaz.

Ayrıca, ExpressVPN sunucuları NordVPN en do daha iyi çalışmasını görünüyor. Bağlantı kat daha hızlı bulunmaktadır. Alacağınız hızları da genellikle iyidir. Onun en hızlı sunucular daha iyi ExpressVPN teklifine sahip olandan, ama çoğu zaman yavaş bir sunucu alırsınız: NordVPN çok vurmak ve vuramamak çünkü “genelde” derler.

ExpressVPN yaklaşık olarak kötü bu sorunu yoktur ve her zaman akılda coğrafi mesafe tutarak, aşağı yukarı aynı hızlara olsun. Genel olarak, ExpressVPN ile deneyimlerimiz çok daha iyidir.

torrenting

çoğunlukla yapabilirsiniz böylece VPN almakla ilgilenen ediyorsanız indir torrentler Her iki hizmetler cezası çalışacaktır. NordVPN bazı ekstra özellikler sunarken ExpressVPN, anonim tutmak için hız ve güvenliğine sahiptir. Örneğin, NordVPN pratikte bir fark bu kadar fark edilmemiş olmasına rağmen, daha yüksek bir kapasite ve hız vaat özel P2P sunucularını sunuyor.

Nordvpn hakkında ilginç olan şey, uzmanlaşmış olmasıdır. öldürme anahtarı : Çoğu durumda, bir Öldürme Anahtarı, VPN sunucusuyla bağlantı kesildiğinde internetinizi kapatacaktır. Bu hayati bir başarısızlık. Expressvpn ve Nordvpn, her ikisi de bir tane sunar, ancak Nordvpn ayrıca yalnızca belirli uygulamaların internete erişimi olan özel bir versiyon sunar.

Bu, torrenterler için harika, BitTorrent Client VPN başarısız olduğunda kapatmak için, yine de tüm diğer programlarınızı çalıştırın. Bu harika bir küçük özellik ve bazı kullanıcılar için çok kullanışlı olacak.

Güvenlik özellikleri

Nordvpn ve Expressvpn, güvence özellikleri sunmaktadır. Her ikisi de varsayılan olarak yüksek dereceli şifreleme sunar (AES-256, neyse ki kelimeler " askeri sınıf şifreleme "Ana sayfalarından kaybolmuş gibi görünüyor) ve yukarıda belirtilen öldürme anahtarı.

Gelince VPN protokolü , VPN'nin sitelere "konuştuğu" yöntem, her hizmetin kendi özel yapımı protokollerine varsayılandır. Previously kapladık Expressvpn Lightway Ve bu sağlam, hızlı bir protokol, NordVPN, başka bir hattaki protokol, Wireguard'a dayanan Nordlynx sunuyor. Her ikisi de sağlam seçenekler gibi görünüyor, ancak isterseniz her zaman standart OpenVPN'ye geçebilirsiniz.

Nordvpn ayrıca, birbiri ardına iki VPN sunucusuyla bağlantınızı gönderen çift VPN'ler gibi bazı ilginç özellikler sunar. Bu havalı görünse de, yaptığı gibi, bunun için gerçek bir avantaj gibi görünmüyor VPN bağlantınızı yavaşlatın Seyahat etmek zorunda olan tüm millerle daha da fazla. Ayrıca, eğer bir VPN sunucusu bağlantınızı güvence altına almazsa, bir ikincisi bununla çok yardımcı olmaz.

Son ilginç ve daha az kozmetik özelliği, Nordvpn'nin Cybersec, bir Adblocker'dır. Bununla oynadıktan sonra, diğer ortak adblockers ile çok fazla fark görmüyoruz, bu yüzden Nordvpn'e kaydolmak için bir nedenden çok ilginç bir bonus.

Fiyat

Expressvpn'in özelliklerini Nordvpn'ler yaptığımızdan daha iyi severken, bir fiyata geliyor. ExpressVPN, yılda 100 doların altında piyasadaki en pahalı VPN'lerden biridir. Hatta ÜCRETSİZ ÜCRETSİZ İÇİN ÜCRETSİZ ÜÇ AY kenarı bu şekilde almaz.

Nordvpn, ilk iki yıldır 89 dolardan çok daha ucuzdur, ancak o zamanın sonunda yenileme maliyeti 300 doların üzerinde olacak. Yine de, iki yıllık hizmet için 89 dolar, bir yıl boyunca 100 doların yarısından az. Her şey size eşitse, muhtemelen Nordvpn'ye kaydolun ve ardından konuyu iki yıl içinde tekrar ziyaret edersiniz.

Tecrübemizde Nordvpn her zaman Bir tür tanıtım veya başka bir şey teklif etmek , böylece geri sayım zamanlayıcılarını ve diğer tanıtım afişlerini özgürce görmezden gelebilirsiniz.

Hangi VPN'le birlikte olursa olsun, her ikisi de 30 günlük para iade garantisi sunar, bu yüzden mutlu değilseniz, bu zaman dilimindeki aboneliğinizi iptal edin, tüm paranızı geri alırsınız. Bu geri ödeme ile ilgili sorun yaşamadık ve sahip olan insanların hikayelerini duymadık.

Mahremiyet

Gizliliğe gelince, her iki yarışmacı da iyi skor. NS Expressvpn Gizlilik Politikası ve Nordvpn Gizlilik Politikası Her ikisi de günlükleri tutmadığını açıkça açıkça belirtin. Ancak, uzunlukta tartıştığımız gibi Günlük VPNS kapsamımız , bundan emin olmak için iyi bir yol yok. Sonunda, her iki hizmeti de sözlerine alıyoruz.

Bununla birlikte, Expressvpn veya Nordvpn'in müşteri verileriyle hızlı ve gevşek olduğuna dair hiçbir gösterge olmadığı belirtildi. Her zaman her zaman spekülasyon ve söylenti olacak olsa da, internet hakkında yüzen - bu canavarın doğası - bulabileceğimiz tek leke 2019 Nordvpn Hack Üçüncü bir tarafın Nordvpn'in sunucularına erişimi var.

Bu olayı çevreleyen detaylardan bazıları biraz garip, ancak genel olarak şirketi bekleyebileceğiniz kadar da harekete geçti, bu yüzden ona karşı tutabileceğimiz bir şey yok. Her iki hizmet de gizlilik söz konusu olduğunda onay sızdırmazlığımızı alır.

Kullanım kolaylığı

Expressvpn ve Nordvpn kullanımı kolaydır, ancak farklı yaklaşımlar çeker. ExpressVPN, VPN'yi açmak ve kapatmak ve aşağıda bir sunucu seçmek için daha küçük bir düğmeyi değiştirmek için size büyük bir düğme sunar. Ayrıca karışık bir şekilde karmaşa ortamları var, ancak özel bir şey yok. Uygulama basit tutar, ayarladın ve unuttun.

Nordvpn ayrıca açmak için bir düğmeye var ve kapalı olsa da, oldukça farklı bir arayüze sahip olandan başka bir şekilde yerleştirmedi. Birincisi, ana arayüz, bazı coğrafi bir içgörü istiyorsanız, nereye bağlanabileceğinizi görebileceğiniz etkileşimli bir haritadır.

Ayarlar menüsüne giderseniz, Nordvpn'nin nerede parlar olduğunu göreceksiniz. ExpressVPN'nin yalnızca bir avuç işlevi durdurmanızı sağlar, Nordvpn her türlü çan ve ıslık vardır. Bir örnek, daha önce belirttiğimiz Öldürme Anahtarıdır, ancak aynı zamanda ince ayar yapmanın bazı harika yolları vardır. bölünmüş tünel , VPN'yi yalnızca belirli uygulamalar için ayarlamak gibi. Çok şık.

Sunucuların seçilmesi

Ne kadar az eğlenceli, ancak belirli bir sunucu seçer. Her iki hizmeti, otomatik olarak iyi işlerken, belirli bir sunucuyu bulurken, expressvpn ile çok daha kolaydır. Çoğu ülke için farklı yerlerden seçim yapmak için büyük bir liste elde edersiniz.

Nordvpn ile değil, bir yer seçmenizi sağlayan ve daha sonra orada olan sunucular listesinde kaydırmanızı sağlayan. Bununla birlikte, çok fazla olduğu için, sık sık bir süre kaydırırken sıkışıp kalırsınız, bir sonraki kişinin sizi Netflix'e götüren kişi olduğunu umuyorsunuz.

Bir dereceye kadar, expressvpn ile aynı sorunu yaşarsınız, ancak "New York # 1" gibi bir sunucu adını "Amerika Birleşik Devletleri # 814" den bir sunucu adını hatırlamak daha kolaydır. Küçük görünse de, Nordvpn'de doğru sunucuyu bulmak, hızlı bir şekilde sinirleniyor ve bunun için büyük bir grev.

Özetlemek için: Set-IT-BT-Unutma-BT tipi iseniz, ExpressVPN muhtemelen sizin için VPN'dir. Ayarlarla biraz daha fazla keman yapmayı seviyorsanız, Nordvpn muhtemelen bilet. Genel olarak, ExpressVPN'nin minimalist yaklaşımını daha çok tercih ediyoruz.

Karar

Genel olarak, biz tercih ediyoruz Expressvpn üzerinde Nordvpn . Nordvpn'nin biraz daha esnek olduğunu severken, özelliklerinin çoğu ekstra veya hatta kozmetik gibi görünüyor.

ExpressVPN, ilk bakışta daha az teklif edebilir, gelişmiş hızları ve Netflix'e girme yeteneği, gözlerimizde daha tutarlı bir şekilde daha yüksek bir şekilde sıralayabilir.

Yine de, iki yıl boyunca 90 dolardan az olan Nordvpn, özellikle de öncelikler listenizde akış çok yüksek değilse ilginç bir anlaşma.


VPN'ler - En Popüler Makaleler

Log No-log vpn nedir ve neden gizlilik için önemlidir?

VPN'ler Mar 20, 2023

Yeni Afrika / Shutterstock.com VPN hizmetlerinin en büyük vaatlerinden biri, günlükleri tutmadıklarıdır. Web siteleri boyunca sıvalı ve pazarlama ma..


İnternetin Çin'den nasıl kullanılacağı

VPN'ler Apr 6, 2023

Karen Roach / Shutterstock.com Çin'i ziyaret ediyorsanız ve interneti kullanmak istiyorsanız, kötü bir sürpriz içindesiniz: Google ve Facebook gibi, Hal..


Bir VPN gerçekten çevrimiçi etkinliğinizi özelleştirir mi?

VPN'ler Apr 1, 2023

Stunningart / Shutterstock.com VPN'ler en iyi şekilde ilan edilir - belki de çevrimiçi olarak özel kalmak için bile, ama bu gerçekten doğru mu? Pazarlam..


Yavaş VPN? İşte nasıl daha hızlı hale getirilir

VPN'ler May 27, 2023

Sensvector / Shutterstock.com Sanal özel ağlar Büyük araçlardır, ama hepsi bir problemi var: Bağlantınızı yavaşlatabilir. Ancak, onlar bir ..


Nasıl mu VPN Bölünmüş Tünel Çalışır?

VPN'ler Jun 28, 2023

Daniel Vulin / Shutterstock.com Bölünmüş tünel handier biri VPN Eğer bağlantıyı bırakarak daha az hayati trafik için korumasız iken güvenli tutm..


ExpressVPN Satıyor $ 1 Milyar için, Sözü Verilerinizi Will Stay Özel

VPN'ler Sep 15, 2023

İi.studio/shutterstock.com Daha ne kadar popüler ExpressVPN, şirket neredeyse 1 milyar $ için Kape Technologies satıldı bize hatırlatan. satışı ra�..


ISS'imde bir VPN kullanıp kullanıyor muyum?

VPN'ler Sep 8, 2023

Nicoleta Ionescu / Shutterstock.com Bir VPN kullanmak, çevrimiçi olarak gizliliğinizi arttırmanın harika bir yoludur: ziyaret ettiğiniz siteler sizi ta..


ABD ve Hollanda Dünya Kupası Oyunu Ücretsiz Nasıl İzlenir

VPN'ler Dec 2, 2022

3 Aralık Cumartesi günü, Amerika Birleşik Devletleri Erkekler Ulusal Futbol Takımı, FIFA Dünya Kupası Katar 2022'nin 16. Turunda Hollanda Milli Takımı ile baştan çıkacak. Bazı izl..


Kategoriler