Czym właściwie jest gra wideo „Gacha”?

Mar 13, 2023
Hazard
mapo_japan / Shutterstock.com

Gry Gacha są popularne wśród mobilnych graczy na całym świecie. Termin pochodzi z Japonii, ale gry rozprzestrzeniły się na cały świat. Oto, jak działają i co sprawia, że ​​są tak uzależniające!

Co to jest gra Gacha?

Im więcej ludzi zaczyna gry na swoich telefonach liczba gier, które chcą zająć miejsce na ekranie głównym Twojego telefonu, rośnie każdego roku. Jednym z najszybciej rozwijających się gatunków są gry „gacha”. Większość z nich pochodzi z Japonii i wszystkie mają podobne schematy monetyzacji.

Rittis / Shutterstock.com

Te gry są oparte na japońskim „ Gashapon ”, Czyli automaty sprzedające małe kapsułki z zabawką w środku, podobne do Kinder Surprise Toys. Kiedy wkładasz token do maszyny, nie masz możliwości dowiedzenia się, jaki przedmiot otrzymasz. Duża część odwołania to otwarcie opakowania i sprawdzenie, co jest w środku.

Gry Gacha działają podobnie. Wydajesz pieniądze, aby otwierać pudełka lub paczki lub zbierać przedmioty, karty i postacie. Często pochodzą one z popularnej serii mangi lub anime. Następnie używasz ich do walki z innymi graczami i wykonywania wyzwań. Te karty i postacie również zwykle mają różne warianty, takie jak ranking gwiazdek lub poziomy.

Najwyższej rangi i najpotężniejsze przedmioty kolekcjonerskie są bardzo rzadkie i trudne do zdobycia. Zdobycie ich może wymagać otwarcia tysięcy pudełek i wielu mikrotransakcje .

Cs zawiedli

Square Enix Games

Gry Gacha mają wiele wspólnego z kolekcjonerskimi grami karcianymi (CCG). Podobnie jak w przypadku CCG, przedmioty, które możesz zdobyć podczas spinowania, mają bezpośredni wpływ na sposób, w jaki grasz. Wielu graczy w karty kolekcjonerskie wydaje ogromne pieniądze na doskonalenie swoich talii i zdobywanie najlepszych rodzajów kart.

Jednak w przeciwieństwie do CCG, za które można kupić pojedyncze rzadkie karty od innych kolekcjonerów, zwykle nie ma możliwości zakupu pojedynczych przedmiotów w grze gacha.

Proces „kręcenia się” jest podobny do otwierania skrzynki z łupami w zachodnich tytułach. Jednak w przeciwieństwie do gier gacha, skrzynki z łupami często nie są podstawową mechaniką gry; czasami w ogóle nie wpływają na rozgrywkę. Na przykład w strzelance pierwszoosobowej Overwatch , skrzynki z łupami zawierają tylko przedmioty kosmetyczne, takie jak kostiumy i animacje.

Ponieważ ten schemat monetyzacji może dotyczyć dowolnego typu gry, podstawowa mechanika rozgrywki w tych tytułach może się znacznie różnić. Na przykład, Puzzle i smoki to pasująca gra logiczna, podczas gdy Final Fantasy Brave Exvius to turowa gra RPG. Jednak oba stosują mechanikę opartą na gacha, jeśli chodzi o zbieranie mocy i postaci.

The Gacha Problem

Michael Gordon / Shutterstock

Gry Gacha z natury są wysoce losowe i często skłaniają graczy do wydawania pieniędzy. To sprawia, że ​​są jednym z najbardziej uzależniających rodzajów mikrotransakcje . Niektórzy w branży określają je jako formę hazardu bez wypłaty pieniężnej. Najbardziej oddani gracze gacha mogą wydawać ogromne ilości pieniędzy w krótkim czasie, próbując zdobyć najlepsze kolekcje.

Innym powodem do niepokoju jest brak barier wejścia. Ponieważ większość z nich jest gry mobilne dzieci mogą łatwo bawić się i kupować bułki bez wiedzy rodziców. Niektórzy programiści zostali nawet oskarżeni o celowe fałszywe przedstawienie prawdopodobieństwa, że ​​gracze dostaną to, czego chcą. Dostali się również pod ostrzał z powodu zaprojektowania ich interfejsów użytkownika (UI), aby zachęcić graczy do otwarcia wielu kolejnych kapsuł.

W 2012 roku Japonia zakazała „ Ten mp ”Po kilku wirusowych przypadkach nieletnich wydających tysiące dolarów. Complete gacha to schemat monetyzacji, w którym gracz może zdobyć rzadkie przedmioty, jeśli skompletuje duży zestaw innych, bardziej powszechnych przedmiotów. To zachęciło do ogromnej liczby przerzutów, ponieważ gracze często rzucali te same przedmioty w kółko.

Oprócz Japonii inne kraje wprowadziły przepisy chroniące graczy przed takimi wprowadzającymi w błąd praktykami. W kilku krajach europejskich gry z losowymi przedmiotami, które kosztują pieniądze, muszą teraz ujawniać wskaźniki wypadania wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich.

ZWIĄZANE Z: Czym są mikrotransakcje i dlaczego ludzie ich nienawidzą?

Przyszłość Gacha

Nintendo

W ostatnich latach wiele głównych firm medialnych w Japonii, takich jak Nintendo, Square Enix i Aniplex, zamieniło swoje franczyzy w gry gacha, starając się wykorzystać rosnący rynek gier mobilnych. Oprócz samodzielnego generowania zysków jest to sposób na utrzymanie zaangażowania fanów ich gier w markę.

Gry Gacha pozostają bardzo popularne, zarówno w Japonii, jak i poza nią. Wielu graczy zauważyło jednak, że od czasu wprowadzenia w Japonii całkowitego zakazu używania gacha, rozszerzenie monetyzacja bezpłatnych gier stał się mniej rażący.

ZWIĄZANE Z: 10 zabawnych gier premium na Androida bez mikropłatności

My Very First Gacha Game Experience

STUCK IN A VIDEO GAME 🎮💕 Gacha Life Mini Movie Story Reaction

How To Make A Gacha Video Using Android

GACHA LIFE 2!?

Gacha Club Create A Character Video (NEW Gacha Life 2 Phone App)


Hazard - Najpopularniejsze artykuły

Jak zmienić przypisanie przycisków kontrolera na przełączniku Nintendo

Hazard Apr 16, 2023

TREŚĆ NIENARUSZONA Przełącznik Nintendo ułatwia zmianę mapowania przycisków kontrolerów i zapisywanie ich w ogólnosystemowych profilach, które działają w każdej grze...


Jak przyspieszyć pobieranie na PlayStation 4

Hazard Jun 29, 2023

Gheorghe Dolgikh / Shutterstock.com PS4 firmy Sony słynie z niskich prędkości pobierania, zwłaszcza z oryginalnego modelu z 2014 roku. Nie za..


Jak grać w Roblox na Chromebooku

Hazard May 22, 2023

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, ale obecnie jest ograniczona do kilku platform. Chrome OS nie znajduje się na liście „obsługiwanych”, ale dzięki Skle..


4 szybkie sposoby sprawdzenia liczby klatek na sekundę w grach na PC (klatki na sekundę)

Hazard Jul 3, 2023

FPS to nie tylko chwalenie się. Jeśli jest za niska, twoja rozgrywka na tym ucierpi. Jeśli jest stale wysoki, możesz podnieść ustawienia, aby uzyskać bardziej przyjemne wizua..


Jak obliczyć dokładne IVs swojego Pokémona za pomocą nowego systemu oceny Pokémon GO

Hazard Jul 10, 2023

TREŚĆ NIENARUSZONA Jeśli grasz Pokémon GO , wtedy oczywiście chcesz najlepszego możliwego Pokémona, jakiego możesz zdobyć. Chodzi o to, że wiedza o tym, j..


Zbliż się do kosmosu dzięki tym niesamowitym aplikacjom astronomicznym

Hazard Sep 27, 2023

TREŚĆ NIENARUSZONA Nawet jeśli nie każdy ma szansę założyć własne prywatne przedsięwzięcie kosmiczne, takie jak SpaceX Elona Muska, nie oznacza to, że wciąż nie..


Jak zapobiec zniszczeniu gry przez klawisz Windows, Alt + Tab i lepkie klawisze

Hazard Jul 12, 2023

System Windows jest przeznaczony do użytku na komputerze, a nie do gier. Klawisz Windows, Alt + Tab , a inne opcje klawiatury, takie jak Sticky Keys, wyrywają Cię ..


Jak zacząć z Minecraft, miłością dla maniaków gier

Hazard Apr 8, 2023

TREŚĆ NIENARUSZONA Minecraft to ulubiona gra wielu maniaków, ale nie wszyscy o niej słyszeli. Oto, co to jest, dlaczego maniacy tak bardzo to uwielbiają i jak zacząć samodz..


Kategorie