Jak działa VPN dzielonego tunelowania pracy?

Jun 28, 2023
VPN
Daniel Vuln / Shutterstock.com

Podziel Tuneling jest jednym z funkcji HANDER Funkcje VPN może zaoferować, umożliwiając korzystanie z VPN do rzeczy, które chcesz zachować bezpiecznie, pozostawiając połączenie bez zabezpieczenia dla mniej ważnego ruchu. Spójrzmy na to, jak to działa.

Jak działa VPNS.

Aby wyjaśnić podzielone tunelowanie, najpierw musimy iść Jak działa VPN . W tej chwili czytasz ten artykuł na naszej stronie, ponieważ komputer, poprzez jego przeglądarkę, podłączony do serwera serwera ISP (usługodawcy internetowego), który z kolei żądał serwera geek dla tego artykułu.

To nie jest takie proste, ale dla naszych celów będzie działać. Sprawdź nasz artykuł Jak działa Internet do szczegółów.

Jednak, gdy spojrzysz na witrynę, strona również wygląda wstecz: może powiedzieć, gdzie się łączy, na przykład. To dlatego, że twój identyfikator ISP mówi mu adres IP , co odpowiada Szorstka lokalizacja fizyczna . Jeśli wolisz, aby te informacje nie były wysyłane, musisz znaleźć sposób na transmisję "fałszywy" adres IP. Istnieje kilka sposobów na to, ale jedna z najbardziej bezpiecznych jest wirtualna prywatna sieć (VPN).

Kiedy używasz VPN, zamiast przechodzić bezpośrednio z serwera ISP do serwera witryny, którą chcesz, najpierw przejdź przez serwer należący do usługi. VPN łączy się z witryną przez to, co nazywa się bezpiecznym tunelem. To skutecznie zastępuje Twój adres IP z serwerem VPN, dzięki czemu wygląda jakbyś w tej lokalizacji, a nie własnej. Możesz sprawić, że wyglądasz jak w następnym mieście, po drugiej stronie kraju, albo całkowicie inny kontynent.

Jest to świetne, jeśli chcesz uzyskać obniżenie ograniczeń regionalnych lub obejścia cenzury (jak MIEJSCA MIESZKANIA WSPÓLNEJ FIREWALL ). Oprócz opróżniania połączenia, dobry VPN również zapewni połączenie, dzięki czemu jest to, że strona trzecia, podobnie jak Twój ISP, nie widzi, co robisz. Są świetnym sposobem na dodanie bezpieczeństwa do przeglądania, chociaż VPNS nie jest kuloodpornym rozwiązaniem prywatności .

Co to jest tunelowanie dzielonego VPN?

Istnieje jednak jedna poważna wada do korzystania z VPN: zmniejszają prędkość połączenia. VPNS może spowolnić połączenie z kilku powodów Najważniejsze, oparte na tym, jak daleko jest od Ciebie serwer VPN. Na przykład, jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, serwer kanadyjski będzie szybszy niż jeden w Indiach - wszystkie inne rzeczy są równe.

Chociaż istnieją sposoby przyspieszyć połączenie VPN , zawsze skończysz z pewną stratą prędkości. To tylko pytanie, ile wolniejsze będziesz.

Może to być problem, jeśli potrzebujesz dużo szybkości dla jednego zadania, podczas gdy potrzebujesz bezpieczeństwa VPN dla innego. Jednym z przykładów jest ktoś, kto chce oglądać pokaz poza regionem Netflix, ale który jest również przesyłający kopię zapasową dysku twardego. Chociaż potrzebujesz VPN, aby oglądać to pokaz, VPN spowalnia również kopię zapasową, prawdopodobnie nawet znacznie znacznie.

W tym miejscu pojawia się podzielone tunelowanie. W rzeczywistości zamienia połączenie z dwoma połączeniami. Jeden przechodzi przez tunel, podczas gdy drugi trwa normalnie, "Podziel tunelowanie". Połączenie Netflix przechodzi przez bezpieczny tunel, który jest wolny, ale jest również wyposażony w ukryty IP, podczas gdy pliki są kopiowane przez regularne połączenie z Internetem w dobrym klipu poprzez nadawanie swojej lokalizacji.

To świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują VPN dla niektórych rzeczy, ale potrzebują szybkości dla innych.

Jak używasz dzielonego tunelowania?

Najbardziej zaskakującą rzeczą w dzielonym tunelowaniu jest to, jak niewiele usług VPN oferuje tę poręczną cechę. Lista jest dość krótka, a jeśli wykluczasz te z ograniczoną funkcjonalnością, duże lecące są Nordvpn. oraz Expressvpn. . Naszym ulubionym z tych dwóch jest ExpressVPN, głównie dlatego, że sprawia, że ​​ustawienie podzielonego tunelowania tak proste.

Wszystko, co musisz zrobić, aby skonfigurować Split Tuneling ExpressVPN ma przejść do menu opcji, używając przycisku trzy-line w lewym górnym rogu aplikacji i wybierając "Opcje".

Pojawi się nowe menu. W zakładce "Ogólne" wybierz "Zarządzaj połączeniami na podstawie aplikacji", klikając pole wyboru. Następnie kliknij przycisk "Ustawienia" poniżej tekstu.

Tutaj musisz wybrać, czy chcesz wykluczyć lub zawierać aplikacje do połączenia VPN.

Jeśli "wykluczyć" aplikacje (w ExpressVPN, wybierz "Nie zezwalaj na wybrane aplikacje do użycia VPN.") Wszystkie aplikacje automatycznie korzystają z VPN, z wyjątkiem tych, które dodają do listy tutaj.

Jeśli "zawierać" aplikacje (w ExpressVPN, wybierz "Zezwalaj na wybrane aplikacje do korzystania z VPN

W celu uzyskania maksymalnego bezpieczeństwa i prywatności, mądrzejszy wybór jest wykluczenie określonych aplikacji, takich jak Klient Backup To regularnie przesyła dużą ilość danych i upewnić się, że wszystko inne przechodzi przez VPN.

O to chodzi. Podziel Tuneling to prosta funkcja do skonfigurowania, ale może być ogromny czas dla niektórych osób. Jeśli chcesz ze sobą zepsuć, sprawdź Expressvpn. i jego hojna gwarancja 30-dniowa gwarancja na pieniądze.


VPN - Najpopularniejsze artykuły

Co to jest VPN bez dziennika i dlaczego jest to ważne dla prywatności?

VPN Mar 20, 2023

Nowa Afryka / Shutterstock.com Jednym z największych obietnic Usługi VPN jest to, że nie utrzymują kłód. Jest otynkowany na ich stronach internetowych ..


Czy VPN Really Make Your Online Działalność prywatna?

VPN Apr 1, 2023

StunningArt / Shutterstock.com VPN są reklamowane jako najlepszy sposób może nawet jedynym sposobem, aby pozostać prywatnym online, ale jest to rzeczywiśc..


Lenovo chce sprzedać prywatność jako usługa subskrypcji

VPN Aug 26, 2023

JHVEPHOTO / SHUTTERSTOCK.COM. Jest też wiele sposobów Chroń się, gdy jesteś online . Lenovo chce być jedną z tych form ochrony, ponieważ fir..


ExpressVPN sprzedaje za $ 1 mld, Promises Państwa dane pozostaną prywatne

VPN Sep 15, 2023

II.Studio/shutterstock.com. Dalsze przypominanie nam, jak popularne jest ExpressVPN, firma została sprzedana technologie Kape za prawie 1 mld USD. Pomimo sp..


Surfshark vs. NordVPN: Który VPN jest najlepszy

VPN Oct 27, 2023

Surfshark, NordVPN Jeśli zakupy Najlepszy VPN. , Surfshark. oraz Nordvpn. są dwie nazwy jesteś zobowiązany do natknąć. Obie mają s..


Ipvanish vs. Expressvpn: który jest najlepszym VPN?

VPN Nov 27, 2023

Ksenia Zvezdina / Shuttstock.com Ipvanish. oraz Expressvpn. są dwie największe nazwiska w branży VPN. ExpressVPN jest jednym z Naj..


Jak oglądać Francję w Anglii za darmo z ExpressVPN

VPN Dec 9, 2022

Działa ćwierćfinału Pucharu Świata FIFA Katar trwają napiętą walkę między Anglią a Francją w sobotę 10 grudnia o 14:00 EST. Obejrzyj wszystkie akcje za darmo, gdy ogarnij swój adr..


Jak skonfigurować komputer z systemem Windows jako router VPN

VPN Nov 2, 2023

Jeśli chcesz zainstalować VPN Na urządzeniu, które na to nie pozwala, takiego jak inteligentny telewizor, a nawet drukarka, najprostszym sposobem na obejście tego problemu jest ..


Kategorie