Co dělat, pokud zapomenete PIN, vzor nebo heslo svého telefonu Android

Jun 8, 2017
Soukromí a bezpečnost

Android obvykle zajišťuje vaše zařízení požadováním kódu PIN, vzoru nebo úplného hesla. Váš telefon není k ničemu, pokud zapomenete odblokovací kód - můžete jej obejít a vrátit se zpět.

Jak Google zpřísňuje zabezpečení, v moderních verzích systému Android se to stalo obtížnějším. Vždy však existuje způsob, jak telefon znovu použít, pokud si pamatujete uživatelské jméno a heslo svého účtu Google.

Moderní verze systému Android (5.0 a vyšší)

Android míval způsob, jak obejít váš PIN nebo heslo, ale tato funkce byla v Androidu 5.0 odstraněna. To však bohužel znamená, že neexistuje žádný vestavěný způsob, jak jednoduše resetovat vzor, ​​PIN nebo heslo a získat přístup k telefonu nebo tabletu. To však pomáhá zajistit dodatečnou ochranu vašich dat - útočníci nemají možnost obejít přístupový kód, pokud ho skutečně neznají.

PŘÍBUZNÝ: Použijte Smart Lock v systému Android 5.0 a už nikdy neodemkněte telefon doma

Funkce Smart Lock pro Android vás může zachránit. Řekněme například, že jste na telefonu Android nastavili funkci Smart Lock a necháte ji automaticky přihlašovat, když je na domácí Wi-Fi. Můžete si vzít telefon do této domácí sítě Wi-FI a automaticky se vám odemkne, i když si nepamatujete normální odemykací kód.

Zbývá vám použít několik dalších triků, které by mohly fungovat. Například na zařízeních Samsung, pokud jste se do zařízení přihlásili pomocí účtu Samsung, můžete přejít na Web Samsung Find My Mobile , přihlaste se pomocí stejného účtu Samsung a pomocí možnosti „Odemknout obrazovku“ vzdáleně odeberte zamykací obrazovku zařízení. Ostatní výrobci mohou potenciálně nabízet podobné funkce, pokud mají web pro sledování zařízení, pokud jste se zaregistrovali.

Pokud jste již odemkli bootloader a nainstalovali si vlastní zotavení , můžete toto prostředí použít k odebrání kódu. Pravděpodobně však nebude možné nainstalovat vlastní obnovení bez obnovení továrního nastavení zařízení, pokud jste tak ještě neučinili.

Android 4.4 a nižší

PŘÍBUZNÝ: Jak obejít a obnovit heslo v každém operačním systému

Starší verze Androidu— Android 4.4 KitKat a starší - mají integrovaný způsob, jak obejít svůj vzor, ​​PIN nebo jiné heslo, pokud jej zapomenete. Chcete-li tuto funkci najít, nejprve na uzamčené obrazovce pětkrát zadejte nesprávný vzor nebo PIN. Zobrazí se tlačítko „Zapomenutý vzor“, „zapomenutý PIN“ nebo „zapomenuté heslo“. Klepněte na něj. Zobrazí se výzva k zadání uživatelského jména a hesla k účtu Google přidruženému k vašemu zařízení Android.

Když vše ostatní selže: Obnovte tovární nastavení zařízení

Za předpokladu, že nemáte snadnou možnost resetovat zařízení pomocí jednoho z výše uvedených triků, měli byste se pravděpodobně vzdát dat uložených ve vašem zařízení. Zařízení můžete znovu uvést do použitelného stavu, ale to bude vyžadovat obnovení továrního nastavení, vymazání úložiště zařízení a opětovné nastavení od nuly.

To není tak špatné, jak to zní, protože většina dat v moderním zařízení Android by se měla synchronizovat pouze online. Přihlaste se pomocí stejného účtu Google a budete mít přístup ke svým e-mailům, kontaktům, aplikacím a prakticky všemu ostatnímu. Poté budete moci nastavit nový odemykací kód.

Pokud má vaše zařízení vyměnitelnou SD kartu, pravděpodobně budete chtít SD kartu před provedením obnovení do továrního nastavení odebrat, aby nedošlo k přepsání souborů na ní uložených. Pravděpodobně je nejlepší vypnout zařízení Android, vyjmout kartu SD a pokračovat.

PŘÍBUZNÝ: Jak najít ztracený nebo odcizený telefon Android

Pokud vaše zařízení má povolený Správce zařízení Android od Googlu , můžete navštívit Správce zařízení Android a přihlaste se pomocí stejného účtu Google, který používáte na daném zařízení Android. Vyberte zařízení, ze kterého jste uzamčeni, a kliknutím na „Vymazat“ jej na dálku vymažte. Poté jej budete moci nastavit úplně od začátku - blokovací kód bude odstraněn, ale zařízení bude také vymazáno.

Možnost „Zamknout“ ve Správci zařízení Android vám umožní nastavit nový zamykací kód pouze v případě, že váš telefon nebo tablet ještě nemá odblokovací kód, takže ji nelze použít k odstranění existujícího zamykacího kódu.

Pokud jste povolili jinou vzdálenou službu sledování telefonů nebo tabletů, můžete pravděpodobně pomocí jejího webu také vzdáleně vymazat vaše zařízení.

Pokud jste ve svém telefonu nebo tabletu neaktivovali Správce zařízení Android společnosti Google, je to v pořádku. Telefon nebo tablet můžete obnovit do továrního nastavení, i když jej nelze odemknout.

PŘÍBUZNÝ: Jak obnovit tovární nastavení telefonu nebo tabletu Android, když se nespustí

Přesný způsob, jakým to uděláte, se u různých telefonů a tabletů liší. Budeš muset spusťte nabídku obnovení systému v zařízení a odtud ji otřete . Chcete-li to provést, budete muset zařízení vypnout a zapnout, zatímco držíte správná tlačítka. Například na Nexus 4 musíte současně stisknout a podržet tlačítka pro snížení hlasitosti a napájení. Na zařízení Nexus 5 musíte současně stisknout a podržet tlačítka pro snížení hlasitosti, zvýšení hlasitosti a napájení. Pomocí nabídky obnovení zařízení otřete.

Google nabízí seznam způsoby přístupu k režimu obnovení na zařízeních Nexus . Možná budete muset provést vyhledávání na webu nebo zkontrolovat stránky podpory výrobce zařízení, abyste zjistili, jak jej resetovat.

Na zařízeních se systémem Android 5.1 možná budete muset po provedení zadat uživatelské jméno a heslo účtu Google, který byl k zařízení dříve přidružen. To zabrání někomu jinému v resetování a používání vašeho zařízení. K opětovnému použití hardwaru však nebudete potřebovat starý odemykací kód.


Moderní zařízení Android fungují mnohem více jako iPhony a iPady společnosti Apple. Pokud kód zapomenete, budete jej muset obnovit na výchozí tovární nastavení, abyste získali přístup. To začíná dávat smysl, když vezmete v úvahu přání společnosti Google automaticky zašifrovat všechna zařízení Android ihned po vybalení PIN nebo heslo se používá jako součást klíče k dešifrování dat uložených v šifrovaném zařízení Android.

Kredit obrázku: HishMFaz na Flickru , Nejlepší a nejhorší foto blog

.vstupní obsah .vstup do zápatí

How To Remove/unlock Forgotten Password, PIN, Pattern For Any Android Smartphone

TCL Phone How To Reset Forgot Password, Screen Lock , Pattern, Pin....

How To Unlock Android Phone Without Password When You Forgot Pattern 2020

Android Forgot Password Pattern Pin Code Help - Android Tablet Forgot Password Factory Reset

How To Unlock Android Phone Password Without Losing Data

How To Unlock Forgotten Pattern Lock On Android Phone | Unlock All Mobile

Galaxy A11: Forgot Password, PIN, Pattern? Let's Factory Reset!

🔴 Live Proof | Emergency Mode Remove Pin Password | Unlock Android Phone Without Data Loss

How To Unlock Android Phones When Forgot Password

All Android Phones: How To Remove Forgotten Password / Unlock Password / Pin Code / Swipe Code

Forgot Passcode - Pin - Password Hack: Unlock Your Samsung Phone NO RESET

How To Unlock Android Phones When Forgot Password

🔴Live Proof - Unlock Forgotten Password On Android Phone Without Data Loss | Password Lock Remove

How To Unlock Android Pattern Lock Without Losing Data


Soukromí a bezpečnost - Nejoblíbenější články

Jak povolit zabezpečenou složku na telefonech Samsung

Soukromí a bezpečnost Jan 13, 2020

Zabezpečená složka je užitečná funkce na zařízeních Samsung, která vám umožní uchovávat aplikace a soubory mimo dohled. Zde je postup, jak to povolit a používat. ..


Jak vytvořit rychlé akce pro domácí bezpečnostní systém Abode

Soukromí a bezpečnost Jun 26, 2017

Abode's Quick Actions jsou podobné zkratkám, díky nimž máte rychlý přístup k určitým úkolům, abyste nemuseli něco dělat v nabídkách. Takto je nastavíte. ..


Jak nastavit svůj účet Instagram jako soukromý

Soukromí a bezpečnost Apr 7, 2017

NEBEZPEČNÝ OBSAH Ve výchozím nastavení je po zveřejnění fotografie na Instagram viditelná pro všechny ostatní uživatele. Pokud ke své fotografii přidáte nějaké ha..


Jak blokovat oznámení od konkrétních aplikací na zařízení Android Wear

Soukromí a bezpečnost Feb 24, 2017

NEBEZPEČNÝ OBSAH Android Wear je užitečný nástroj - oznámení na vašem zápěstí jsou skvělá věc. Může to však být také neuvěřitelně rušivé, zvláště pokud..


Jak skrýt zakoupené aplikace v Apple App Store a Google Play

Soukromí a bezpečnost Jul 10, 2017

NEBEZPEČNÝ OBSAH IOS společnosti Apple, Android společnosti Google a Windows 10 společnosti Microsoft vedou seznam aplikací, které jste zakoupili a stáhli z jejich obchod�..


Jak kopírovat zálohy TWRP Android do počítače pro bezpečné uchování

Soukromí a bezpečnost Feb 16, 2016

NEBEZPEČNÝ OBSAH Zálohy TWRP mohou zachránit vaši slaninu, pokud pokazíte zařízení Android. Pokud vám však v telefonu dojde místo nebo potřebujete vymazat je..


Jak se spyware, malware nebo crapware dostanou do mého počítače?

Soukromí a bezpečnost Jul 23, 2010

NEBEZPEČNÝ OBSAH Přemýšleli jste někdy, jak by se malware, spyware, scareware, crapware nebo jiný nežádoucí software mohl dostat do počítače? Nejprve si ukážeme, jak snadno m..


Recenze geeků: První pohled na Internet Explorer 8 Beta 2

Soukromí a bezpečnost Aug 29, 2008

NEBEZPEČNÝ OBSAH Je to už dlouho, co Microsoft vydal první beta verzi Internet Exploreru 8, což mě nechalo přemýšlet, co mají v rukávu. Po přečtení, že do Beta 2 přidali spo..


Kategorie