Jak může vaše ozvěna „Alexa Guard“ chránit váš domov

Sep 23, 2023
Soukromí a bezpečnost
NEBEZPEČNÝ OBSAH
Vankherson / Shutterstock

Amazon právě představil Alexa Guard všem uživatelům Echo. Vaše ozvěna nyní může poslouchat rozbití skla, upozornit vás na kouřové alarmy a náhodně zapínat a vypínat světla. Ale nejde o úplný bezpečnostní systém.

Co je Alexa Guard?

Alexa Guard je nová bezplatná služba od Amazon pro uživatele Amazon Echo. Když povolíte Guard, váš Echo zařízení začněte poslouchat zvuk rozbití skla nebo alarmy kouře a oxidu uhelnatého. Pokud Echo detekuje některý z těchto zvuků, pošle vám upozornění.

Amazon dosahuje tohoto výkonu změnou chování probuzení slova pro vaše zařízení Echo. Vaše ozvěna obvykle poslouchá aktivaci „Alexa“ (nebo jednoho z volitelných slov probuzení). Aktivace a aktivace režimu Guard však přidává další „probuzení slov“, která odpovídají zvuku rozbití skla a alarmům. Jinými slovy, vaše Echo poslouchá tyto zvuky, stejně jako poslouchá „Alexa“. Když deaktivujete ochranný režim, vaše ozvěna se vrátí ke svému standardnímu chování.

Kromě poslechu problémů může Guard podniknout několik základních preventivních opatření. Pokud máte inteligentní světla svázaná s platformou Alexa, může je Guard v náhodných intervalech zapínat a vypínat, aby vypadalo, že jste doma. Vyberete si, která inteligentní světla jsou automatizovaná, takže se vaše světlo v suterénu zbytečně nezapíná a nevypíná.

Jakmile je povoleno, vyzbrojíte Guarda tím, že řeknete Alexě „Odcházím“ a odzbrojíte tím, že řeknete „Jsem doma“. Vaše ozvěna řekne, že začíná nebo končí ostraha. Oznámení Alexa obdržíte také na svůj telefon.

Alexa Guard není monitorovaný bezpečnostní systém, ale je užitečný

Simplisafe vlevo nabízí monitorovaný bezpečnostní systém; ozvěna vpravo není. Josh Hendrickson

Alexa Guard není monitorovaný bezpečnostní systém. Amazon to několikrát vysvětluje ve svých častých dotazech:

Alexa Guard nenahrazuje poplašný systém ani zařízení pro ochranu života a nemůže vaším jménem kontaktovat pohotovostní služby, jako je policie nebo hasiči. Inteligentní upozornění jsou poskytována pouze pro informační účely.

Je třeba mít na paměti něco. Alexa Guard za vás nebude kontaktovat policii ani hasiče. Řekněme například, že jste v divadle a váš telefon je nastaven tak, aby nerušil. Pokud váš dům vznítí nebo vám zloděj rozbije všechna okna, oznámení nedostanete. Může být příliš pozdě informovat policii nebo hasiče, než se vám oznámení zobrazí.

Pokud hledáte bezpečnostní systém s monitorovacími službami, měli byste zvážit SimpliSafe nebo Systém Amazon Ring Ring Alarm .

Je však pravděpodobné, že telefon obvykle nenecháváte zapnutý a nerušený, když odcházíte z domu. Pokud právě nemáte vůbec žádný bezpečnostní systém a máte doma jedno nebo více zařízení Amazon Echo, může to být o krok výš od vaší současné situace.

Kouřové alarmy jsou nezbytnou součástí každého domu, ale při odchodu z domova dělají jen málo dobrého - ledaže byste utratili více než 100 $ za jednotku výměnou stávajících alarmů za inteligentní verzi, jako je Nest Protect . S Alexa Guard máte šanci být upozorněni na požár nebo domácí vetřelce pouze pomocí Echo. Pokud má vaše Echo kameru (jako Echo Show), můžete použít Funkce Drop In zjistit, co se děje, než zavoláte záchrannou službu.

Domácí bezpečnost je stejně tak prevence a reakce. Odstrašení domácí invaze je lepší než vyrušení. Proto vás bezpečnostní systémy vyzývají, abyste vyvěsili ceduli „Chráněno“: zloději upřednostňují ovoce s nejnižší visí. Díky integraci inteligentního světla Guard vypadá, že jste doma, a to je užitečné.

Některé bezpečnostní systémy spolupracují s Guardem

Ačkoli Alexa Guard není samotným bezpečnostním systémem, může spolupracovat s některými sledovanými bezpečnostními systémy. Pokud se rozhodnete povolit tuto možnost, Guard může předat vaše výstražná upozornění vaší bezpečnostní službě - spolu se zaznamenaným zvukem.

Vaše bezpečnostní služba informace převezme a poté s nimi bude jednat podle toho, jak to společnost považuje za vhodné, ať už se jedná o kontaktování, zavolání záchranné služby nebo obojí. Amazon říká, že Alexa Guard je kompatibilní s Prsten a Sledované služby ADT . Jiné mohou být také kompatibilní.

Je dobré kontaktovat váš bezpečnostní systém a zjistit, zda funguje s Alexa Guard a jaké kroky jsou z vaší strany nutné.

Jak používat Alexa Guard

Než budete moci aktivovat a deaktivovat Alexa Guard, musíte ji aktivovat. Začněte otevřením aplikace Alexa v telefonu. Klepněte na nabídku hamburgerů v levém horním rohu.

V postranním panelu nabídky klepněte na „Nastavení“.

Posuňte seznam možností dolů, dokud neuvidíte „Guard“, a klepněte na něj.

Dále klepněte na „Nastavit stráž“ a budete vyzváni k povolení detekce skla, detekce kouře a randomizace inteligentního světla. U každé věci, kterou chcete povolit, klepněte na „Přidat“.

Po povolení náhodných inteligentních světel zadejte své PSČ (abyste zjistili, kdy je západ slunce) a vyberte, která světla chcete náhodně vybrat. Některá světla budou vybrána automaticky. Zaškrtněte všechny, které chcete přidat, a zrušte zaškrtnutí všech, které v rotaci nechcete. Jakmile si vyberete světla, klepněte na Pokračovat.

Nakonec dokončete proces nastavení klepnutím na „Potvrdit“.

Až budete připraveni odejít z domu, řekněte „Alexo, odcházím“ a Alexa Guard se vyzbrojí. Až se vrátíš domů, řekni Alexě „Jsem doma“ a Guard odzbrojí. Až se Guard zapne a vypne, budete dostávat oznámení do telefonu.

Jakmile pochopíte, co dělá Alexa Guard, je to docela silné. Aniž byste museli kupovat čidla rozbití skla nebo inteligentní termostaty, dostanete z domova oznámení na cestách. Nevyřeší to každý nejhorší scénář. Ale bez ohledu na to, zda nyní používáte monitorovaný bezpečnostní systém, vám může přinést trochu většího klidu.

.vstupní obsah .vstup do zápatí

How Your Echo’s “Alexa Guard” Can Protect Your Home

Alexa Can Help You Guard Your Home

How To Set Up Alexa Guard On An Amazon Echo

How To Set Up Alexa Guard **MUTE YOUR ECHO**

How To Set Up Alexa Guard | Enable Security On Your Amazon Echo

How To Enable Alexa Guard Mode

Introducing Guard Plus: Learn How Alexa Can Help You Keep Your Home Safe

Alexa Guard Setup Guide.

How To Setup Alexa Guard & Echo Flex In Your SmartHome (Part 1)

Introducing Burglar Deterrent - Protect Your Home Using Your Amazon Echo [Captioned]

Alexa Guard - Can It Stop An Intruder?

Amazon Alexa Feature Update - Alexa Guard Mode

Alexa Guard Mode - New Amazon Feature

The Alexa Skill Amazon Don't Want You To Have | Alexa Guard UK

Amazon Echo Can PROTECT Your HOUSE!! (FREE)

Amazon Alexa Guard Mode Demonstration - Really Cool Stuff

Ask Alexa These 3 Things Before You Leave The House | Amazon Echo Security Features


Soukromí a bezpečnost - Nejoblíbenější články

Jak prodloužit životnost baterie vašich kamer Netgear Arlo Pro

Soukromí a bezpečnost Jun 5, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Bezdrátové bezpečnostní kamery Netgear Arlo Pro mohou na jedno nabití vydržet kdekoli od 3 do 6 měsíců, ale existuje mnoho faktorů, které mohou ovliv..


Všechny vestavěné ikony, které můžete zobrazit na liště nabídek Mac (pravděpodobně)

Soukromí a bezpečnost Nov 3, 2023

Lišta nabídek operačního systému Apple je skutečně stará škola; je to tak dlouho, dokud existují Macintoshes. Lišta nabídek je rozšiřitelná, i když si někteří už..


Jak zabezpečit telefon Android pomocí kódu PIN, hesla nebo vzoru

Soukromí a bezpečnost May 9, 2023

Uzamknutá obrazovka je důležitou funkcí systému Android a její zabezpečení je důležité pro všechny uživatele systému Android. Ve skutečnosti je to s Lollipopem a vyš..


Firefox se brzy stane téměř úplnou kopií prohlížeče Chrome

Soukromí a bezpečnost Jul 5, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Mozilla Firefox se brzy chystá provést některé velké změny. Do konce roku 2015 přejde Firefox na víceprocesní design, který se více podobá Chromu. A..


Jak odemknout počítač telefonem nebo hodinkami

Soukromí a bezpečnost Jul 24, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Každý chce nahradit heslo něčím lepším. No, už máme smartphony - a někteří z nás dokonce mají chytré hodinky. Tyto nástroje vás mohou přihlás..


Jak odstranit nebo zakázat historii vyhledávacího kouzla v systému Windows 8

Soukromí a bezpečnost Nov 14, 2023

Když používáte vyhledávací kouzlo v systému Windows 8, pamatuje si vše, co hledáte, což je velmi užitečné, ale pokud sdílíte počítač s někým, možná budete cht�..


Jak někomu poslat citlivé informace o sebezničení prostřednictvím e-mailu

Soukromí a bezpečnost Feb 25, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Už jste někdy někomu poslali soukromé informace, možná člen rodiny potřeboval číslo vaší kreditní karty, a pak jste litovali, že jste to někdy ud..


Upravte historii v dialogovém okně Spustit v systému Windows

Soukromí a bezpečnost Nov 2, 2023

Používáte v systému Windows často dialogové okno Spustit? Pokud ano, nabízíme několik užitečných tipů pro vyladění historie dialogu nebo naposledy použitého seznamu..


Kategorie