Jak zakázat soukromé adresy MAC Wi-Fi na zařízeních iPhone a iPad

Sep 25, 2023
Soukromí a bezpečnost
Sergey Eremin / Shutterstock.com

Společnost Apple změnila způsob připojení zařízení iPhone a iPad k sítím Wi-Fi počínaje rokem Aktualizace iOS 14 a iPadOS 14 . Pokud to způsobí problémy se sítí Wi-Fi, můžete ji pro danou síť deaktivovat. Zde je návod.

Jak fungují soukromé adresy Wi-Fi

Když se iPhone, iPad nebo jakékoli jiné zařízení s podporou Wi-Fi připojí k síti Wi-Fi, odešle jedinečnou zprávu adresa řízení přístupu k médiím (MAC) . Tím se zařízení identifikuje v síti.

Tradičně byla MAC adresa nastavena na hardwarové úrovni a byla stejná po celou dobu životnosti zařízení. Každá síť, ke které se připojujete, obdržela ze zařízení stejnou adresu MAC. Na některých zařízeních můžete adresu MAC změnit ručně, ale jen málo lidí to změnilo.

Je snadné pochopit, jak by tato funkce mohla vést ke sledování: Pokud se pohybujete po městě a připojujete se k různým veřejným přístupovým bodům Wi-Fi v kavárnách, na letištích a v knihovnách, vaše zařízení použije ke každému připojení stejnou adresu MAC, což organizace provozující hotspoty Wi-Fi, která sleduje pohyb vaší polohy a aktivitu v síti v průběhu času.

Se soukromými adresami Wi-Fi budou iPhone, iPad a Apple Watch nyní poskytovat jinou adresu MAC pro každou síť Wi-Fi, ke které se připojují. Každá síť Wi-Fi, ke které se připojíte, obdrží od vašeho zařízení jinou vlastní adresu MAC. Vaše relace Wi-Fi z různých sítí Wi-Fi již nelze navzájem tak snadno propojit.

Jak může soukromá Wi-Fi způsobit problémy

Většinou si nevšimnete problému se soukromými adresami WIFi. Tato možnost je ve výchozím nastavení povolena a bude „jen fungovat“. V některých případech to způsobí problémy s určitými sítěmi.

Někdo například mohl nastavit síť Wi-Fi, kterou bude používat Filtrování MAC adres , umožňující připojení pouze určitých zařízení. Vaše organizace vás v této situaci může požádat, abyste deaktivovali soukromé adresy Wi-Fi. Doma jste možná nastavili rodičovskou kontrolu pro každé zařízení ve vaší síti Wi-Fi - funkce, která používá adresy MAC k identifikaci a použití omezení na zařízení.

Pokud máte někdy potíže s připojením nebo přístupem k internetu v síti Wi-Fi, deaktivace této možnosti je skvělým krokem při řešení potíží, který v některých situacích váš problém vyřeší.

Jak zakázat soukromé adresy pro síť Wi-Fi

Možnost „Soukromá adresa“ je ovládána samostatně pro každou síť Wi-Fi. Nedoporučujeme ji pro síť deaktivovat, pokud to nepotřebujete (nebo pokud nevyřešíte problém).

Tuto možnost najdete v Nastavení> Wi-Fi na iPhonu nebo iPadu. Vyhledejte síť Wi-Fi, pro kterou chcete tuto možnost změnit - bude v horní části obrazovky, pokud jste k ní aktuálně připojeni. Klepněte na ikonu „i“ na pravé straně názvu sítě Wi-Fi.

Zakažte možnost „Soukromá adresa“ klepnutím na přepínač vpravo.

Možnost „Adresa Wi-Fi“ zde zobrazuje soukromou adresu MAC, která se používá v dané konkrétní síti, pro případ, že ji potřebujete - například ke konfiguraci něčeho na routeru.

Pokud jste již připojeni, budete vyzváni k opětovnému připojení k síti. Klepněte na „Znovu se připojit“ a váš iPhone nebo iPad se znovu připojí s normální MAC adresou.

Na Apple Watch je proces stejný - přejděte do Nastavení> Wi-Fi, klepněte na název sítě, ke které jste se připojili (nebo přejeďte po síti doleva a klepněte na tlačítko „…“, pokud ještě nejste připojeni ) a deaktivujte posuvník „Soukromá adresa“.

.vstupní obsah .vstup do zápatí

HOW TO USE PRIVATE WI-FI ADDRESSES ON YOUR IPhone, IPad And Apple Watch (iOS14, IPadOS14, WatchOS7)

Private Address On IPad

How To Turn Off Private Wifi Address On Iphone & Ipad 2021

How To Fix Unable To Join Wi-Fi Network Error On IPhone And IPad After IOS 13/13.5?

How To Connect An IPod Touch, IPhone Or IPad To A Wi-Fi Router That Is 'Unable To Connect' In IOS

IPhone IPad Wifi Privacy Warning Fix

[Any IPhone] How To Find WiFi MAC Address Of IPhone

IOS 14: Fix IPhone Weak Security Wi-Fi On IPad, Apple Watch [Privacy Warning Message]

Finally LOCK Individual Apps On IPhone & IPad!!


Soukromí a bezpečnost - Nejoblíbenější články

Co dělat, když najdete někdo ztracený iPhone nebo Smartphone

Soukromí a bezpečnost Jul 17, 2023

Chytré telefony stále chybí. Jsem si jistý, že moje sestra přijde o druhé druhé úterý a třetí čtvrtek každého měsíce. Už jsme se na to podívali co dělat,..


Jaká je nejlepší služba online zálohování?

Soukromí a bezpečnost Mar 30, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Pomocí služby online zálohování do zálohujte počítač je nejen pohodlné, ale chrání vaše data před velkými incidenty, jako je krád..


Co dělat, když ztratíte značku Nest

Soukromí a bezpečnost Jan 5, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH The Nest Secure bezpečnostní systém je dodáván se dvěma značkami Nest, které lze použít k rychlému zapnutí a vypnutí systému. Mohou..


Jak zobrazit skryté soubory a složky ve Windows 7, 8 nebo 10

Soukromí a bezpečnost Jul 3, 2023

Systém Windows ve výchozím nastavení skrývá mnoho souborů a složek, což uživatelům neumožňuje mazat nebo upravovat soubory, kterých by se neměli dotýkat. Windows vš..


Jak vytvořit samostatné profily Netflix pro přesnější návrhy

Soukromí a bezpečnost Mar 1, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Netflix doporučuje obsah na základě toho, co jste sledovali, ale pokud si myslí, že všichni ve vaší domácnosti jsou stejní lidé, budou jeho doporuče..


Jak získat přístup ke vzdálené ploše systému Windows přes internet

Soukromí a bezpečnost Jul 3, 2023

Ve výchozím nastavení bude Vzdálená plocha Windows fungovat pouze v místní síti. Chcete-li získat přístup ke vzdálené ploše přes internet, budete muset na sv..


Jak automaticky spouštíte program s oprávněními správce po přihlášení uživatele v systému Windows?

Soukromí a bezpečnost Jun 12, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Někdy chcete nebo potřebujete program, který se automaticky spustí se zvýšenými oprávněními, jakmile se přihlásíte do Windows, ale jak nastavíte n..


Další z nejlepších tipů a triků pro Windows 7 Explorer

Soukromí a bezpečnost Oct 29, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Dříve jsme zveřejnili seznam užitečné tipy a triky pro maximální využití Průzkumníka Windows 7 . Zde je několik dalších tipů, kte..


Kategorie