Jak změnit výchozí pevný disk pro ukládání dokumentů a aplikací v systému Windows 10

Jul 5, 2023
Hardware

Kdykoli uložíte nový soubor v systému Windows 10, okno Uložit jako je výchozí pro kteroukoli z vašich uživatelských složek - Dokumenty, Hudba, Obrázky atd. - je vhodná pro daný typ souboru. Pokud byste raději neukládali soubory na jednotku C:, Windows vám umožní vytvořit tyto složky na jiném pevném disku, aby fungovaly jako výchozí umístění pro ukládání.

Změnou výchozího umístění pro uložení se na nové jednotce vytvoří nová struktura složek uživatelů a ve výchozím nastavení se tam uloží všechny nové soubory. Nepřesune existující soubory. Pokud se tedy opravdu snažíte ušetřit místo ukládáním souborů na jinou jednotku (řekněme, pokud je váš SSD na malé straně), je vám lépe změna skutečného umístění vašich předdefinovaných složek. Pokud tak učiníte, systém Windows tyto složky a všechny existující dokumenty přesune. Aplikace také použijí nové umístění, protože jsou navrženy pro použití těchto integrovaných složek. Většina lidí bude pravděpodobně chtít použít tuto metodu.

PŘÍBUZNÝ: Jak v systému Windows přesunout dokumenty, hudbu a další složky někam jinam

Proč byste se tedy obtěžovali měnit výchozí úložnou jednotku, místo toho, abyste úplně přesunuli složky? Mohlo by vás zajímat, jak usnadnit ukládání věcí na jinou jednotku, a nechcete se přesouvat do „oficiálních“ složek. Další zajímavou věcí, kterou můžete udělat, je nastavit vyměnitelnou jednotku jako výchozí umístění pro uložení. Kdykoli je tato jednotka připojena, systém Windows nabízí uložení nových souborů na vyměnitelnou jednotku. Pokud není připojen, systém Windows se uloží do původního umístění. Pokud rádi ukládáte své osobní dokumenty na flash disk nebo externí pevný disk, abyste je mohli nosit s sebou, může být užitečné změnit výchozí umístění pro ukládání.

Chcete-li změnit výchozí pevný disk, klikněte na Start a poté vyberte Nastavení (nebo stiskněte Windows + I).

V okně Nastavení klikněte na Systém.

V okně Systém vyberte kartu Úložiště vlevo a poté přejděte dolů do části „Uložit umístění“ vpravo. Pomocí rozbalovacích nabídek můžete změnit umístění úložiště pro každý typ souboru (dokumenty, hudbu, obrázky a videa). Pokud jako místo úložiště vyberete vyměnitelnou jednotku a poté tuto jednotku odeberete z počítače, systém Windows nastaví výchozí ukládání souborů v původním umístění na jednotce C, dokud vyměnitelnou jednotku znovu nepřipojíte.

V tomto okně můžete také změnit umístění pro uložení nových aplikací. Toto nastavení platí pro nové univerzální aplikace, které stáhnete z Microsoft Storu. Nepřesune aplikace, které jste již nainstalovali, i když je po provedení změny můžete odinstalovat a znovu nainstalovat, aby se uložily do nového umístění.

.vstupní obsah .vstup do zápatí

How To Change The Default Hard Drive For Saving Documents And Apps In Windows 10

Change The Default Hard Drive For Saving Documents And Apps In Windows 10

How To Change The Default Hard Drive For Saving Documents

How To Change Your Default Hard Drive On Windows!

How To Change Default Windows 10 Apps And Games Install Location

How To Change Default Windows 10 Apps And Games Install Location

How To Change Default Download Location In Windows 10

How To Change Default Save Location In Windows 10 PC

How To Install Or Move Installed Apps To Another Drive On Windows 10

Change Default Install Location Windows 10 (English)

Change Default Save Location - How To Change Default Download Location Windows 10 In Hindi

How To: Change The Windows Store Default Download Location

Windows 10 Short On Space? Change Default Storage Locations. 2019 Update In The Description!

How To Change Default C: User Storage Location TO Another Drive

Move Installed Software / Game To Another Drive In Windows 10

How To Stop Windows 10 From Saving Files To OneDrive | Guiding Tech

How To Change Default PC Storage/Desktop/Download Folder

How To Change Download Location In Windows 10/8.1/7

Change Default Program Files Installation Directory Location


Hardware - Nejoblíbenější články

Připravte se na Wi-Fi 6: Certifikace začíná ve 3. čtvrtletí 2019

Hardware Jan 8, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Aliance Wi-Fi již oznámila A v i zpět v říjnu. Dnes oznamuje podrobnosti procesu certifikace Wi-Fi 6, který bude zahájen ve třetím čtvr..


Co znamenají tyto matoucí kódy žárovek?

Hardware Aug 23, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Na trhu je k dispozici tolik druhů žárovek, že je těžké je všechny sledovat, ale každý typ má svůj vlastní „kód“, který vám řekne vše, co ..


Co je „Izolace grafu zvukového zařízení Windows“ a proč běží na mém počítači?

Hardware Jul 18, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Pokud strávíte nějaký čas v Správce úloh , možná jste si všimli něčeho, co se nazývá „Izolace grafu zvukového zařízen..


Co je širokoúhlý objektiv?

Hardware Jul 12, 2023

Širokoúhlý objektiv fotoaparátu dokáže vytvořit docela zajímavé fotografie, ale jak se liší od ostatních objektivů a kdy byste jej měli používat? ..


Je stahování ROM s retro videohrami někdy legální?

Hardware Oct 6, 2023

NEBEZPEČNÝ OBSAH Není nic jako znovu prožít své dětství vaše oblíbené retro hry , ale jsou emulátory a ROM legální? Internet vám dá spoustu odpověd..


Co je to NUC PC a měli byste si ho pořídit?

Hardware Sep 21, 2023

Před několika lety si Intel všiml, že čím dál méně lidí se zajímalo o nákup stolních a věžových počítačů, jako tomu bylo během bouřlivých 90. let. Vzhledem k ..


Jak zrychlit disk SSD přemístěním jeho oddílů

Hardware Sep 19, 2023

Pokud jste přenesli operační systém z mechanického pevného disku na a jednotka SSD , Oddíly nemusí být správně zarovnány. To by mohlo mít za následek po..


Sestavení počítače: Je integrovaná grafika, zvuk a síťový hardware dost dobré?

Hardware Jun 25, 2023

Základní desky obsahují integrovanou grafiku, zvuk a síťový hardware - ale je to dost dobré, nebo když si potřebujete koupit samostatné komponenty budování vlast..


Kategorie